02-625-0870

שרותי רפואת השיניים שלנו

שירותי רפואת שיניים בירושליםק.ג.ג מציע מגון רחב של שרותי רפואת שיניים בירושלים. הרשימה הבאה מפרטת את השרותים השונים. ניתן להמשיך לקרוא כדי ללמוד על כל נושא, או אפשר ללחוץ עם העכבר על נושא מסוים. נשמח לענות על כל שאלה שעשויה להתעורר בעת ביקור במרפאה.

היגיינת הפה

טיפול קבוע של שיננית להסרת אבנית וליטוש מסייעים בשמירה על שיניים וחניכיים בריאות, ועל חיוך לבן. טיפול הסרת אבנית מסיר את מה שלא יורד בהברשה במברשת שיניים. ליטוש מסיר כתמי קפה, תה, סיגריות ויין אדום. אנו ממליצים על הסרת אבנית וליטוש כל שישה חודשים לפחות.

טיפול בפלואוריד

החיידקים בפה משתמשים בהתססה של פחמימות ליצירת חומצות שתוקפות את מבנה השן. הפלואוריד מחזק את השיניים על ידי הטיית מאזן הכוחות בין דמינרליזציה לרמינרליזציה לטובת רמינרליזציה. טיפול בפלואוריד ניתן במרפאה בסוף טיפול השיננית. הפלואוריד ניתן בצורת ג'ל למשך  1-4 דקות. לאחר טיפול בפלואוריד, אנו מבקשים להימנע מאכילה ושתיה למשך שעה. הרופא עשוי להמליץ על טיפולים משלימים או מוצרים אחרים לשיקום בריאות הפה.

הוראות היגיינת הפה

הברש את שינייך פעמיים ביום עם משחה המכילה פלואוריד. החלף את מברשת השיניים כל שלושה-ארבעה חודשים, או לעיתים תכופות יותר אם הזיפים התבלו. מברשת שיניים בלויה לא תצליח לנקות את שינייך היטב.

השתמש בחוט דנטלי מדי יום להסרת חיידקים שנשארו בין השיניים, במקומות אליהם לא הגיעו זיפי המברשת. הפעולה הזו עוזרת להסיר פלאק וחלקי מזון מבין שינייך ומתחת לגובה החניכיים.

 

רפואת שיניים מונעת

 

בדיקה שנתית וחצי-שנתית

כדי לשמור על שיניים בריאות, חשוב להיבדק על ידי רופא שיניים כל שישה חודשים לשם ניקוי, ופעם בשנה להבדק בעזרת צילומי רנטגן.

צילומי רנטגן דיגיטליים

צילומים דיגיטליים הם טכניקה חדשה שמשתמשת ב- 80% פחות קרינה מאשר צילום על פילם. התמונה הדיגיטלית מופיעה מיד.

טיפול מניעתי קבוע של הסרת אבנית וליטוש

טיפול קבוע של שיננית להסרת אבנית וליטוש מסייעים בשמירה על שיניים וחניכיים בריאות, ועל חיוך לבן. טיפול הסרת אבנית מסיר את מה שלא יורד בהברשה במברשת שיניים. ליטוש מסיר כתמי קפה, תה, סיגריות ויין אדום. אנו ממליצים על הסרת אבנית וליטוש כל שישה חודשים לפחות.

חומרי איטום

חומרי איטום שיניים מהווים מחסום המגן על השיניים מפני עששת. בדרך כלל אוטמים את משטחי הלעיסה של השיניים האחוריות (טוחנות וטוחנות קדמיות), נגד עששת שעלולה להתפתח בחריצים העמוקים. הטיפול מועיל למבוגרים, אבל הוא יעיל במיוחד לילדים. אם אוטמים את השיניים הטוחנות מיד לאחר בקיעתן, יש פחות סיכוי שחיידקים יוצרי עששת יפלשו לשיניים.

סדי לילה להשחזה/ הידוק שיניים

חריקת והידוק שיניים הם הרגלים שכיחים הגורמים לשחיקה של משטחי הנשיכה של השיניים. לעיתים השן נשחקת עד כדי כך שהנדטין נחשף, והשן הופכת להיות רגישה ביותר. חריקת והידוק שיניים עלולים לגרום לשבירת קצות השיניים הקדמיות, ולגרום לשיניים להראות קצרות יותר ויותר עם הזמן. לפעמים מתלווים להרגלים האלו כאב פנים, לאות ובעיות נלוות.

סדי לילה עשויים לעזור למניעת שחיקת השיניים ולשמירה על TMJ מפני נזק.

 

 

שחזורים (סתימות)

סתימה מורכבת מחומר שרופא השיניים משתמש בו למילוי חור לאחר הסרת העששת. לפני הסתימה, רופא השיניים ירדים את השיניים, החניכיים, והאזור הסמוך. רופא השיניים יסיר את העששת וישים במקומה את חומר הסתימה. סתימות יכולות להיות מורכבות מחומרים שונים. הרופא ידבר איתך על הסוג המתאים ביותר עבורך.

שחזור בחומרים מורכבים

אחת השיטות הפשוטות והשמרניות ביותר להסתרת פגמים בחיוך, כולל סדקים, פינות שבורות, רווחים וצבע דהוי. אנו מצפים את האזור הפגום בשרף או פלסטיק בצבע השיניים. החומר חובר כימית לשן עם החשפות לאור בעוצמה גבוהה. האזור נראה ומתפקד בדיוק כמו שן רגילה, וניתן גם לפסל אותו על מנת להאריך שן, למלא סדק, או להרחיב שיניים כדי להסתיר רווחים. ניתן להשתמש בחומר זה גם עבור סתימות רגילות.

החלפת אמלגמה

למרות שאנו משתמשים בסתימות מסוג שרף בצבע השיניים, עבור רוב הסתימות שאתה עשוי להזדקק להן, הסרה והחלפה של אמלגמה (חומר על בסיס כספית המשמש לסתימת שיניים ) למטרות אסטיות בלבד הוא נושא שנוי במחלוקת. רוב רופאי השיניים גורסים שהפרוצדורה מוצדקת רק בקרב המטופלים הנדירים האלרגיים לכספית. ניתן להחליף סתימות אמלגמה בסתימות העשויות מחומר אחר, כגון פלסטיק, זהב או חומר  קרמי. רופא השינים שלך ישוחח עימך על השיקולים בעד ונגד טיפול כזה. למרות החששות שהועלו על בטיחות השימוש באמלגמה, זהו עדיין החומר הפופולרי ביותר למילוי סתימות והשתמשו בו בהצלחה רבה במשך שנים רבות.

תיקון שיניים שבורות או סדוקות

לעיתים קרובות משתמשים בסתימות Inlays ו- Onlays ובכתרים כדי לשקם אזורים שבורים או סדוקים בשן. את המבנים מעצבים במעבדת שיניים מחומרים מורכבים, זהב או חומר קרמי, והם מודבקים באופן קבוע לשן. Inlays ממלאים חללים בתוך השן, Onlays משקמים שן שבורה כדי לספק תמיכה נוספת עבור אזור מסויים של השן, בעוד שכתר תומך ומשקם את השן כשרוב המבנה המקורי אינו קיים עוד. שיקומים אלו יכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול מתאים.

 

 

רפואת שיניים קוסמטית/אסתטיקה

 

אחת השיטות הפשוטות והשמרניות ביותר להסתרת פגמים בחיוך, כולל סדקים, פינות שבורות, רווחים וצבע דהוי. אנו מצפים את האזור הפגום בשרף או פלסטיק בצבע השיניים. החומר חובר כימית לשן עם החשפות לאור בעוצמה גבוהה. האזור נראה ומתפקד בדיוק כמו שן רגילה, וניתן גם לפסל אותו על מנת להאריך שן, למלא סדק, או להרחיב שיניים כדי להסתיר רווחים. ניתן להשתמש בחומר זה גם עבור סתימות רגילות.

הלבנת שיניים

עם השנים, השיניים שלנו הולכות וכהות. הלבנת שיניים תחת פיקוח היא פרוצדורה בטוחה עבור השן. הסרת אבנית ומניעתה יכולים במהירות וביעילות להסיר כתמים חיצוניים שנוצרו מקפה, תה, טבק, יין, וחומרים מכתימים אחרים. על מנת להסיר כתמים פנימיים יש להלבינם. הלבנה יכולה להסיר חלק מהפיגמנטים הכהים הטבעיים שיש לשיניים מסויימות, ולחשוף חיוך חדש, צעיר ולבן יותר.

ציפוי חרסינה

ציפוי חרסינה הוא מעטפת מעוצבת אישית עשויה חרסינה בוהקת, אשר מודבקת לשיניים על מנת להסתיר צבע דהוי, פינות חסרות, חוסר תאימות ופגמים אחרים. הציפויים נעשים במעבדת שיניים והפרוצדורה כוללת שני ביקורים במרפאה. שיטת השיקום הזו מסירה מעט מאד מהשן הטבעית, ולפעמים ניתן להשתמש בה כאלטרנטיבה לכתרים מלאים.

 

 

רפואת שיניים לילדים

 

ק.ג.ג. היא מרפאה משפחתית. אנו יכולים לספק את צרכי כל המשפחה, כולל ילדים צעירים. התחלה נכונה תעצב את בריאות השן והגישה לטיפול שיניים לכל החיים.

ייעוץ תזונה

ייעוץ תזונה עוזר להפחתת סתימות על ידי שינוי הרגלי אכילה. מאכלים כגון קרקרים וחטיפי גרנולה, שהם לכאורה מאכלים בריאים,  נדבקים לשיניים. משקאות קלים ושתיה חומצית מעודדים התפתחות חיידקים, כמו גם השכבת תינוק לישון עם בקבוק חלב.

ייעוץ אורתודונטי

רופא השיניים שלנו יעזור לך להחליט מתי הזמן המתאים לשלוח את ילדך לאורתודנט. הגורמים הרבים שיש לקחת בחשבון כוללים את שלב התפתחות השיניים, היחס בין הלסתות ובינן לבין שאר הפנים, תנוחת השיניים בלסת, מידת הצפיפות, והבגרות ומידת שיתוף הפעולה של המטופל.

שימוש בגז ניטרוס אוקסיד (גז צחוק)

הרדמה על ידי שאיפת גז צחוק היא שיטה יעילה ביותר לטיפול ברמות נמוכות עד בינוניות של חרדה. גז הצחוק בדרך כלל מבטל לגמרי או מפחית את רפלקס ההקאה אצל רוב המטופלים.

 

ניתוחי פה

ניתוחים

עקירת שיני בינה

שיני בינה הם הסדרה האחרונה של שיניים טוחנות, הבוקעות בדרך כלל בסוף שנות העשרה או בתחילת שנות העשרים. שיני הבינה בדרך כלל לא מיושרות, צפופות, או מסבות נזק לשיניים הסמוכות, לעצם הלסת, ולעיתים אף לעצבים. דלקת הקרויה pericoronitis עשויה להיגרם כתוצאה משיני בינה שבקעו חלקית. קשה להבריש שניים שבקעו חלקית או לנקות אותם עם חוט דנטלי, והדבר מגביר את הסיכוי לעששת ולמחלות חניכיים.

אם יש צורך לעקור את שיני הבינה, רופא השיניים שלך יסביר לך למה לצפות במשך תקופת ההחלמה, וכיצד לטפל בכאבים  במידה ויהיו כאלה.

עקירות

למרות שהגישה של ק.ג.ג. היא לנסות לשמר את שינייך עד כמה שאפשר, יש מקרים בהם דרושה עקירה. במקרים  כאלו, רופא השיניים שלך ישוחח עמך על התחליפים האפשריים השונים, כגון כתרים וגשרים, תותבות או שתלים.

טיפולי שורש

לק.ג.ג. מומחית לטיפול שורש, דר' דינה איידליץ. טיפול השורש משמש לתיקון ולשמירה על שן עם עששת חמורה או דלקת. יש לבצע טיפול שורש אם ישנה דלקת בעצב השן, או מוך השן ניזוק. במהלך טיפול השורש, מסירים את העצב ואת מוך השן, ומנקים ואוטמים את פנים השן.
לטיפול שיניים סיכויי הצלחה גבוהים מאד של מעל 95%. שיניים רבות שתוקנו בעזרת טיפול שורש משמשות את בעליהן כל החיים.

 

 

 

מחלות חניכיים- פריאודונטיקה

 

ניקוי כיסים עמוקים

רקמות העצם והחניכיים אמורות להקיף את השיניים באופן הדוק, ממש כמו צעיף סביב הצוואר. אם ישנה מחלת חניכיים, רקמת העצם והחניכיים התומכת נהרסת, ונוצרים "כיסים" סביב השיניים.

עם הזמן, הכיסים הופכים עמוקים יותר, ויוצרים חלל גדול לגידול חיידקים. עם התרבות החיידקים סביב השיניים, הם עלולים להצטבר ולהתקדם מתחת לרקמת החניכיים. כיסים עמוקים אלו צוברים עוד חיידקים, הגורמים לאובדן עצם ורקמה נוספים. אם כמות גדולה מדי של עצם נהרסה, יש לעקור את השיניים.

רופא השיניים שלך ימדוד את עומק הכיס. במידה ויש לך כיסים שהם עמוקים מכדי לנקות בטיפול היומי והדנטלי הרגיל, רופא השיניים עשוי להמליץ על הסרת אבנית והקצעת השורש.

עבור כיסים עמוקים במיוחד, ניתן לשקול פרוצדורה של הסרת כיסים. במהלך הטיפול, רופא החניכיים מקפל החוצה את רקמת החניכיים ומסיר את החיידקים לפני שהוא מהדק את הרקמה חזרה במקומה. הדבר מאפשר לרקמת החניכיים להתחבר טוב יותר לעצם בריאה.

צמצום כיסים ושילוב של היגיינת פה יומית עם תחזוקה מקצועית משפרים את סיכוייך לשמור על שינייך הטבעיות, ומצמצמים את הסיכויים לבעיות בריאות רציניות הקשורות במחלות חניכיים.

 

 

תותבות

 

כתרים

כתרי חרסינה הם מכסים המותאמים מעל משטח השן, והופכים למשטח החיצוני החדש של השן. כתרים מחזקים שיניים חלשות, מכסים סדקים, ומסתירים כתמים או צבע דהוי. פעמים רבות משתמשים בהם לאחר טיפולי שורש. כתרים יכולים לשקם שיניים שניזוקו קשה, לתקן מנשך, לשפר מראה כללי של חיוך, או לשמש כבסיסים לגשר דנטלי. רופא השיניים שלך ישוחח איתך על היתרונות והחסרונות של החומרים השונים מהם ניתן לייצר את הכתר.

תותבות

שיניים תותבות מחליפות שיניים חסרות. שיניים תותבות קונבנציונליות ניתנות להסרה, אבל ישנן שיניים תותבות שמודבקות או נצמדות לשיניים או לשתלים דנטליים. האם יש אלטרנטיבות לשיניים תותבות? כן, ניתן להשתמש בשתלים דנטליים לתמוך בגשרים המודבקים לצמיתות, וכך לא להזדקק לתותבת. שתלים וגשרים נותנים תחושה חזקה יותר של שיניים אמיתיות, אבל העלות גבוהה יותר ולא כולם מועמדים מתאימים לשתלים דנטליים. יש להתייעץ עם רופא השיניים שלך.

גשרים

גשרים ממלאים את החלל שנוצר מחסרון של שן אחת או יותר. גשר מורכב משני כתרים, אחד מכל צד של החלל, ושן או שיניים תותבות בין הגשרים.

הנחת הגשר דורשת בדרך כלל שני ביקורים. בביקור הראשון, רופא השיניים מכין את השיניים משני צידי החלל, לוקח מיטבע, ומניח גשר זמני. המיטבע עוזר בהכנת השיניים התותבות והכתרים. בביקור הבא הגשר יבדק, יותאם, ויודבק למקום.

 

שתלים

 

שתלים דנטליים הם אלטרנטיבה לכתרים, לתותבות ולגשרים רגילים. ישנם אנשים עבורם שתל דנטלי מאפשר חיוך שנראה ומרגיש טבעי לגמרי. שתלים דנטליים  יציבים מאד מכיוון שהם מחוברים לעצם. עבור חלק מהמטופלים, שתלים דנטליים נותנים תחושה טבעית יותר מאשר פתרונות אלטרנטיביים.

רופא השיניים שלך יתן לך הערכה יסודית ומקיפה שתעזור לך להחליט אם הינך מועמד טוב לשתל דנטלי.

 

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin